Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Kontakt

Chętnych do współpracy z naszą Kancelarią prosimy o kontakt i przesłanie CV na adres biuro@adwokat.net.pl
 

RAFAŁ DĘBOWSKI KANCELARIA ADWOKACKA
ul. Puławska 12A lok. 7
02-566 Warszawa
Tel. +48 22 646 62 61
Fax +48 22 646 42 77
biuro@adwokat.net.pl

biuro@adwokat.net.pl

KANCELARIA

Nasza Kancelaria, składająca się ze zgranego zespołu prawników, pracowników administracji oraz współpracujących z nią prawników zewnętrznych i praktykantów, należy do kategorii średniej wielkości firm prawniczych, zwanych niekiedy kancelariami butikowymi. Jej założycielem jest adwokat Rafał Dębowski, zaś Kancelaria czerpie z rodzinnych tradycji adwokackich sięgających początków okresu powojennego. Naszą silną stroną jest nie tylko tradycja i doświadczenie, ale również indywidualne podejście do obsługi prawnej klienta. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie, z należną pieczołowitością i starannością, wyznaczając i uzgadniając z klientem cele, strategię i kierunki działania. Wiemy bowiem, że planowanie to podstawa sukcesu w każdej sprawie. Posiadane doświadczenie, a także stosowane przez nas zasady działania sprawiają, iż klienci obdarzają nas zaufaniem, dzięki czemu nie tylko prowadzimy sprawy proste i typowe, ale również zajmujemy się sprawami skomplikowanymi, złożonymi, czasem wręcz precedensowymi - o dużym stopniu wagi i odpowiedzialności.

Kancelaria specjalizuje się w szeroko pojętych zagadnieniach z obszaru prawa i postępowania cywilnego oraz prawa i postępowania administracyjnego i sądowo-administracyjnego. Zajmujemy się obsługą prawną na każdym oczekiwanym przez klienta etapie: świadczymy usługi bieżącego doradztwa prawnego, przede wszystkim na rzecz przedsiębiorców różnych branż, sporządzamy opinie prawne i przeprowadzamy analizy stanu prawnego, zajmujemy się rozwiązywaniem sporów, w tym prowadzimy negocjacje ugodowe i reprezentujemy klientów w postępowaniach mediacyjnych, a także w sprawach sądowych przed sądami powszechnymi i polubownymi. Występujemy przed urzędami w różnego rodzaju sprawach w postępowaniach administracyjnych oraz przed sądami administracyjnymi. Reprezentujemy klientów w postępowaniach egzekucyjnych, zabezpieczających, upadłościowych i naprawczych.

Dużą część naszej praktyki zawodowej poświęcamy zagadnieniom związanym z nieruchomościami i prawem inwestycji budowlanych. Na zlecenie naszych klientów przeprowadzamy badania stanu prawnego nieruchomości, zapewniamy pomoc prawną w transakcjach sprzedaży nieruchomości, reprezentujemy bądź doradzamy w procesach uzyskiwania decyzji administracyjnych koniecznych do realizacji inwestycji, w tym w sprawach decyzji środowiskowych, warunków zabudowy, pozwoleń na budowę, decyzji o dopuszczeniu inwestycji do użytkowania, w postępowaniach o zmianę, wznowienie postępowania lub stwierdzenie nieważności decyzji. Uczestniczymy w postępowaniach związanych z uchwaleniem, zmianą, bądź doprowadzeniem do wyeliminowania z obrotu prawnego aktów prawa miejscowego, w tym przede wszystkim miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego lub ich części. Reprezentujemy inwestorów, a także wykonawców w umowach i sporach dotyczących realizacji inwestycji. Reprezentujemy klientów w sporach dotyczących wad obiektów budowlanych.
Do naszych klientów zaliczamy przedsiębiorców, wspólnoty mieszkaniowe, osoby fizyczne, osoby prawne, inne jednostki organizacyjne oraz organizacje społeczne.