Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Sylwia Białek-Karasińska
adwokat

Specjalizuje się w prawie nieruchomości, zarówno w ujęciu cywilnoprawnym jak i administracyjnym, doradzając klientom na każdym etapie procesu inwestycyjnego. Zajmuje się obrotem oraz regulacją stanu prawnego nieruchomości, zabezpieczeniem wierzytelności oraz innymi kwestiami dotyczącymi szeroko pojętego prawa budowlanego.
Ma doświadczenie w prowadzeniu negocjacji i reprezentowaniu klientów w sprawach dotyczących największych projektów budowlanych oraz kluczowych inwestycji infrastrukturalnych. W kręgu jej zainteresowań znajdują się także spory sądowe, w szczególności dotyczące stosunków gospodarczych pomiędzy przedsiębiorcami oraz sprawy związane z ustaleniem oraz zmianą stanu prawnego nieruchomości.
Mec. Białek-Karasińska była autorką tekstów prawniczych o charakterze komentatorskim w dziale Prawo administracyjne, postępowanie administracyjne i postępowanie sądowo-administracyjne newslettera wydawanego przez wydawnictwo prawnicze C.H. Beck. 
Absolwentka kierunków prawo oraz prawo kanoniczne Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie. Ukończyła studia doktoranckie z zakresu prawa w Instytucie Prawa Prywatnego KUL. Aktualnie przygotowuje rozprawę doktorską.
 
Praktykę zawodową rozpoczęła w 2008 r. i od tego czasu współpracuje z mec. Rafałem Dębowskim, najpierw w dziale Nieruchomości i Inwestycji Budowlanych, kierowanym przez mec. Dębowskiego, a następnie w jego kancelarii.
 
Dobrze zorganizowana, energiczna i dokładna. Wyznaje zasadę, że rzetelność i profesjonalizm to fundamentalne zasady dobrego wykonywania zawodu adwokata.
 
Pasjonuje ją teatr, literatura obca oraz taniec towarzyski, którym oddaje się w wolnych chwilach.
Włada językiem angielskim, w tym angielskim prawniczym.

Udział w audycjach i nagraniach

1.             "Kłopotliwi lokatorzy" – Polskie Radio Program 1 – 28.07.2010 r.

Artykuły w prasie - komentarze

„Likwidacja szkoły wymaga konsultacji ze związkiem zawodowym”, Gazeta Prawna z 1.12.2010 r.
„Wsparcie z banku nie zagraża uldze”, Gazeta Prawna z 9.09.2011 r.