Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Rafał Dębowski
adwokat

Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw cywilnych i administracyjnych. Świadczy usługi prawne związane z nieruchomościami, procesem inwestycyjnym i budowlanym. W zakresie jego praktyki leżą zagadnienia z zakresu ładu przestrzennego, zagospodarowania terenów, ochrony środowiska, prawa wodnego. Do głównych obszarów jego zainteresowań należy również dochodzenie zapłaty należności i rozwiązywanie sporów, obejmujące tak etap przedprocesowy jak i procesowy.

Był pełnomocnikiem w sprawach przekazanych do Sądu Najwyższego lub rozszerzonego składu Naczelnego Sądu Administracyjnego ze względu na występujące zagadnienia prawne budzących poważne wątpliwości.
 
Ugruntowana wiedza i wieloletnie doświadczenie zawodowe sprawiają, że adwoka Dębowski jest ekspertem w swoich dziedzinach. Zajmuje się sprawami wielowątkowymi i złożonymi, rodzącymi wyzwania, które lubi podejmować. Jest często proszony o udzielenie komentarzy do bieżących zagadnień prawnych . Sam też publikuje, głównie na łamach prasy ogólnopolskiej. Zobacz „Publikacje”.
 
Chętnie dzieli się wiedzą, prowadząc róznego rodzaju wykłady i wystąpienia, jak równeiż pełniąc funkcję patrona aplikantów adwokackich. Był prelegentem w ramach szkolenia zawodowego adwokatów z zakresu prawa nieruchomości. Ponadto, w ramach pełnionych funkcji w samorządzie adwokackim aktywnie uczestniczy w pracach legislacyjnych, opiniuje projekty ustaw i rozporządzeń, uczestniczy w posiedzeniach komisji sejmowych i senackich.
 
Poza pracą zawodową, angażuje się w życie samorządu adwokackiego. Pełnił wiele funkcji w we władzach Izby Adwokackiej w Warszawie oraz we władzach adwokatury. Od 2010 roku jest członkiem Naczelnej Rady Adwokackiej, a od listopada 2013 r. pełni funkcję Sekretarza Naczelnej Rady Adwokackiej.

Włada językiem angielskim.