Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Marcin Niemyjski
adwokat

Posiada wieloletnie doświadczenie w kompleksowej obsłudze prawnej przedsiębiorców z branży budowlanej i FMCG, zarówno w bieżącym doradztwie prawym jak i reprezentacji przed sądami i urzędami, ze szczególnym uwzględnieniem sporów dotyczących umów o roboty budowlane. Rozwinął przy tym praktykę w zakresie publicznoprawnych aspektów procesu budowalnego.
 
Dobrze zna specyfikę prowadzenia sporów pracowniczych oraz postępowania upadłościowego.  Występował w charakterze obrońcy w precedensowym postępowaniu karnym dotyczącym manipulacji akcjami na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wielokrotnie prowadził sprawy dotyczące przestępstw  przeciwko prawom własności intelektualnej.
 
Pasjonat prawa. Wychodzi z założenia, że znajomość różnych gałęzi prawa jest kluczem do właściwej analizy problemu prawnego klienta. Według niego wszechstronna wiedza pozwala na wybór najskuteczniejszego sposobu działania, zgodnego z interesem klienta i uwzględniającego ryzyko biznesowe podejmowanych czynności prawnych.
 
Mecenas Niemyjski ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego a następnie aplikację adwokacką w Izbie Adwokackiej w Warszawie. Jest też absolwentem Szkoły Prawa Niemieckiego organizowanej przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Reńskim Uniwersytetem Fryderyka Wilhelma w Bonn.
 
W wolnych chwilach czyta literaturę faktu, szczególnie biografie. Jest zapalonym piłkarzem amatorem.
 
Posługuje się językiem angielskim i niemieckim, w tym niemieckim prawniczym.